Školní vzdělávací přednášky

VZDĚLÁVACÍ PROGRAMY "DO KOSMU S KRTKEM"

pro všechny typy škol a kluby předškolních a školních dětí

 

KRTEČKOVA CESTA DO VESMÍRU
vzdělávací program pro mateřské školy a 1. stupeň základních škol

 
 

Všichni známe pohádkovou postavičku Krtečka s červeným nosem, všichni máme rádi jeho příběhy. A asi většina z dětí ví, že plyšový Krteček byl doopravdy ve vesmíru – již dvakrát ho tam s sebou vzal americký astronaut Andrew Feustel.

A Krteček teď všem malým zájemcům o vesmír může vyprávět, jaké to je se vznášet ve stavu beztíže a jak mu chutnalo speciální jídlo, připravované pro kosmonauty. Budoucím kosmonautům také představí své zvířecí kamarády, kteří letěli do vesmíru už před ním.

 

 

Mateřská škola – délka cca 45 minut, ideální je skupina do 20 dětí, věk 4-6 roků.
Základní škola – délka cca 60 minut, ideální je skupinu dětí v rozsahu jedné až dvou školních tříd stejného, nebo blízkého věku.

Doplňující dotazy mohou být dětmi pokládány přímo v průběhu programu, nebo na konci v samostatném bloku.

Potřebné zajištění: Dataprojektor + promítací plátno, nebo interaktivní tabule, zatemnění místnosti.

 

 

KOSMONAUTIKA A MY
vzdělávací program pro 2. stupeň základních škol a střední školy a gymnázia

 

Opravdu potřebujeme k životu kosmonautiku? Kosmonautika není jen těch několik lidí na Mezinárodní kosmické stanici 400 km nad našimi hlavami, nebo roboti zkoumající povrch Marsu. Kosmonautika jsou i družice umožňující nám sledování televize nebo telefonování, nápoje v prášku, dehydrované potraviny, CCD čipy ve fotoaparátech, joystick u počítače, suchý zip, solární panely, airbagy, teflonové pánve a žehličky, akumulátorové nářadí.

 

 

Délka programu cca 60 minut, ideální je skupinu dětí v rozsahu jedné až dvou školních tříd stejného, nebo blízkého věku.

Doplňující dotazy mohou být dětmi pokládány přímo v průběhu programu, nebo na konci v samostatném bloku.

Potřebné zajištění: Dataprojektor + promítací plátno, nebo interaktivní tabule, zatemnění místnosti.

 

 
V případě zájmu je možné se na podmínkách a termínech uskutečnění přednášky domluvit na e-mailu milan@halousek.eu nebo využijte kontaktní formulář