Planetky Miler a Feustel

Jméno Zdeňka Milera nese jedna z planetek obíhajících kolem Slunce

Planetka (20364) Zdeněkmiler patří mezi tělesa hlavního pásu planetek nacházející se v prstenci mezi drahami velkých planet Marsu a Jupiteru. Její velikost je zhruba 15 kilometrů a kolem Slunce oběhne po eliptické dráze jednou za 5,02 roku.

 
 
Vesmírné mise astronauta Andrewa Feustela symbolicky stále pokračují – jeho jméno dostala jedna z planetek objevených na Kleti
 
Planetku (191282) Feustel objevili astronomové z Observatoře Kleť na snímku pořízeném 22. března 2003 pomocí 1,06-m teleskopu KLENOT. Planetka patří mezi tělesa hlavního pásu planetek nacházejících se v prstenci mezi drahami velkých planet Marsu a Jupiteru. Kolem Slunce oběhne po eliptické dráze jednou za 3,88 roku a dosahuje rozměru cca 2 kilometrů. 

Vesmírné mise astronauta Andrewa Feustela symbolicky stále pokračují – jeho jméno dostala jedna z planetek objevených na Kleti

 
Planetka (191282) Feustel patří mezi tělesa hlavního pásu planetek nacházejících se v prstenci mezi drahami velkých planet Marsu a Jupiteru. Kolem Slunce oběhne po eliptické dráze jednou za 3,88 roku a dosahuje rozměru cca 2 kilometrů. 
 
 

 

Planetky jsou malá tělesa Sluneční soustavy, větší či menší balvany, kamenná či kovová tělesa, vlastně „nepoužitý stavební materiál“ při tvorbě velkých planet.

 

 

 

 

Program "Do kosmu s Krtkem"
Organizační tým programu "Do kosmu s Krtkem"
Školní vzdělávací přednášky
Planetky "Miler" a "Feustel"
Moravská ústředna Brno a Krtek